Co może a czego nie może przewozić kurier do Szwecji?

Paczki międzynarodowe podlegają dużo większej kontroli niż paczki krajowe. Dzieje się tak dlatego, że wiele z nich podróżuje do miejsca swojego przeznaczenia m.in. samolotem, co może wiązać się z trudnościami związanymi z odpowiednim zabezpieczeniem przesyłki oraz ryzykiem uszkodzenia samolotu np. podczas przewożenia niebezpiecznych przedmiotów. Każda firma kurierska posiada dokładnie sprecyzowaną listę przedmiotów zakazanych w wysyłce, z którą każdy, przed zamówieniem kuriera, może się zapoznać. Ludzie jednak nie zawsze wiedzą, że istnieje taka możliwość i nie zawsze zastanawiają się jakie przedmioty można bez przeszkód wysłać za pomocą kuriera a jakich nie. W tym artykule przedstawimy sposób na to, aby upewnić się, że najtańszy kurier do Szwecji przyjmie naszą przesyłkę i dostarczy bez przeszkód do adresata.

Na początek przyjrzyjmy się przepisom celnym, które obowiązują wszystkich przyjeżdżających, nie tylko kurierów do Szwecji. Przy przewożeniu produktów, kurier do Szwecji a także każda inna osoba, która wjeżdża na teren państwa bezpośrednio z terenu Unii Europejskiej nie płaci cła. Istnieje za to konkretna lista artykułów, których wwożenie jest ograniczone lub całkowicie zakazane. Do rzeczy ograniczonych należą przede wszystkim: zwierzęta, papierosy i inne wyroby tytoniowe, alkohol, różnego rodzaju niebezpieczne narzędzia takie jak broń, strzykawki oraz igły. Bezwględny zakaz obowiązuje przewożenie przez granicę takich przedmiotów jak: narkotyki i inne substancje odurzające oraz materiały pornograficzne. Większość ze wspomnianych wcześniej produktów jest dość oczywista.kurier Holandia

W Szwecji obowiązują również międzynarodowe zakazy dotyczące przesyłanych przedmiotów. Z bardziej zaskakujących rzeczy, które nie mogą znaleźć się w paczkach przewożonych przez kuriera do Szwecji są rzeczy osobiste, rośliny, nasiona, futra, biżuteria oraz zegarki o wartości ponad 500 dolarów.

W przypadku produktów, które można wysłać przy pomocy kuriera do Szwecji nie istnieje specjalna lista rzeczy dozwolonych, najlepiej więc zajrzeć do listy z artykułami zakazanymi na stronie firmy kurierskiej z której zamierza się skorzystać i sprawdzić czy danego przedmiotu nie ma na tej liście. Jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na upewnienie się, że przesyłka nie zostanie zatrzymana na granicy. Jeśli chcemy wysłać do Szwecji ubrania, listy bądź książki możemy nadać taką przesyłkę bez sprawdzania i bez obaw o to, że będziemy mieć z tego tytułu jakiekolwiek problemy na granicy.

Podsumowując, jest szereg rzeczy, których nie wolno przewozić w paczkach niezależnie od tego czy jest to wysyłka do Szwecji czy do jakiegokolwiek innego miejsca na świecie. Są to rzeczy zwykle dość oczywiste takie jak np. broń palna czy narkotyki, ale niekiedy zdarzają się również przedmioty, których zakazu człowiek się nie domyśla. Dlatego warto zawsze zaglądnąć na oficjalną stronę wybranego kuriera, odszukać listę zakazanych przedmiotów i sprawdzić czy w przesyłce nie znajduje się coś niedozwolonego. W przypadku rzeczy dozwolonych rzecz jest o tyle trudniejsza, że taka lista nie istnieje. Rozwiązaniem tego problemu jest jednak sprawdzenie czy dany przedmiot znajduje się na liście zakazanych przedmiotów, a brak tego zakazu oznacza, że przesyłkę można nadać bez przeszkód.

 

You Might Also Like