kurier krajowy i międzynarodowy

Przesyłki kurierskie zagraniczne – jak wysłać szybko i tanio?

Polacy mieszkają niemal w każdym miejscu na świecie.  W obcych krajach znajdują lepszą pracę, lepsze warunki życia, zabezpieczenie socjalne dla rodzin. W związku z tym przesyłki kurierskie zagraniczne bardzo często kursują. Firmy przewozowe starają się wykonywać swoje usługi coraz lepiej i szybciej. Przesyłki kurierskie zagraniczne mogą dotrzeć do odbiorcy w ciągu 2 – 3 dni. Gorąco polecamy firmę Sendello

Co i jak wysyłać w przesyłce za granicę?

Przesyłki kurierskie zagraniczne mogą zawierać dokumenty, a także różne inne towary. Przesyłki najczęściej mają formę paczek zapakowanych w kartonowe pudełka. Jeżeli wysyłamy towar o typowych wymiarach, wadze i kształcie, jego zapakowanie nie stanowi problemu. Dobrze jest zabezpieczyć przedmiot w pudełku wypełniaczem, a następnie zakleić pudło mocną taśmą. Przewoźnicy dostarczający przesyłki kurierskie zagraniczne podejmują się również dostarczania przesyłek niestandardowych, ( czyli można wysyłać różne przedmioty o nietypowych kształtach za dodatkową opłatą), oraz towarów na paletach.

Jednak nie wszystko nadaje się do wysłania przesyłką kurierską zagraniczną. Należy sprawdzić w regulaminie firmy kurierskiej, czy nasz przedmiot nie znajduje się na liście towarów wyłączonych z wysyłki. Wybranie odpowiedniego przewoźnika z bardzo bogatej oferty w Internecie może zająć dużo czasu. Trzeba sprawdzić dużo firm, aby znaleźć taką, która spełni nasze oczekiwania i której oferta będzie odpowiednia w naszym konkretnym przypadku. Należy wybrać interesującą nas cenę i czas dostawy dla towaru, który chcemy przesłać. Dana firma może mieć w ofercie drogie przesyłki kurierskie zagraniczne standardowe, ale dla przesyłek niestandardowych może mieć cenę konkurencyjną. W odwrotnej sytuacji firmy oferują dużo wyższą cenę dla przesyłek kurierskich zagranicznych niestandardowych, a zwykłe paczki dostarczają tanio. Zdarza się, że kryterium szybkości dostarczenia przesyłki będzie dla nas ważniejsze niż cena, wtedy szukamy firmy, która najszybciej dostarcza paczki. Większość firm oferuje paczki ekspresowe. Docierają one do odbiorców za granicę w ciągu jednego dnia, zazwyczaj drogą lotniczą.

Gdy już wybierzemy odpowiednią firmę, wypełniamy na stronie internetowej formularz zlecenia przesyłki kurierskiej zagranicznej. Wpisujemy w nim między innymi wymiary, wagę paczki, adres odbiorcy i nadawcy. Zazwyczaj kurier po otrzymaniu zlecenia odbiera naszą przesyłkę z domu.

Przesyłki kurierskie zagraniczne do krajów europejskich dostarczane są w czasie od 2 do 5 dni. Oczywiście paczki do krajów położonych bliżej Polski dochodzą szybciej, niż do bardziej oddalonych. Poza Unią Europejską obowiązują procedury celne, które wydłużają czas dostarczenia przesyłek.

przesyłki kurierskie zagraniczne

Kiedy można złożyć reklamację?

Jeżeli przesyłka kurierska zagraniczna dotarła do odbiorcy uszkodzona, lub czas jej dostarczenia był znacznie dłuższy, niż deklarowany przez firmę przewozową, możemy złożyć reklamację. Należy to zrobić zaraz po otrzymaniu paczki, w obecności kuriera, na piśmie, oraz dostarczyć do firmy w czasie określonym w regulaminie.

Sporym ułatwieniem w znalezieniu spełniającej nasze oczekiwania firmy przewozowej jest korzystanie z usług firm pośredniczących, które wyszukają przewoźnika dla naszych konkretnych potrzeb.

You Might Also Like